18 Ekim 2019 Cuma

BARINMA SORUNU ÇALIŞMASI

05 Ağustos 2016 Cuma 15:16 tarihinde eklendi | 2649 defa okundu
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencilerinin Isparta’da en önemli sorunlarından biri olarak görülen barınma ile ilgili öğrenci konseyi çalışma başlattı
SDÜ Öğrenci Konseyi her geçen yıl öğrenci sayısı artan SDÜ’de öğrencilerin en temel sorunu olan barınma ihtiyacı ile ilgili çalışma başlattı. Öğrenci Konseyi yeni eğitim Öğretim dönemine hazırlık için mahalle muhtarlarını ziyaret edip mahallerde bulunan boş evleri ve boş ev oranlarını tespit ediyor. Artan öğrenci sayısıyla dış mahallelerinde arzu eden öğrenciler için kullanıma açılması noktasında çalışma gerçekleştiriyor. SDÜ Öğrenci Konsey Başkanı Ferdi Alakuş, “Her kayıt döneminde artan öğrenci sayımız göz önüne alındığında nasıl ki Çarşı merkezinde ve Otogar civarında oturmayı arzulayan arkadaşlar varsa dış mahallelerde de daha hesaplı ikamet etmek isteyen arkadaşlarımız var. Bizler 80 bin öğrenciyi temsil eden Öğrenci Konseyi olarak her öğrencimizi düşünmeli onlar için seçenek sunacak pozisyonda olmalıyız” dedi.
ULAŞIM İÇİNDE ÇARE ARANACAK
Şehrin daha iç kesimlerinde oturacak öğrencilerin üniversiteye ulaşımı noktasında da halk otobüsleri kooperatifi ile görüşeceklerini belirten Alakuş, “Eğitim Öğretim dönemi içinde arkadaşlardan ve ailelerden tarafımıza gelen istek ve şikayetler doğrultusunda dönem içinde de yaşadığımız sıkıntılar ve dış mahallelere yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin memnuniyetleri göz önüne alındığında böyle bir çalışma yapmakla karşı karşıya kaldık. Bu hususta Muhtarlarımızı ziyaret ediyor, mahallelerdeki boş ev oranlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Bunu da Otobüs kooperatifimizle değerlendirip o mahallelerdeki ulaşımın daha sistemli hale getirilmesi ayrıca bunun kayıt zamanı Ulaşım katalogu şeklinde ailelere sunulması noktasında çalışma yapıyoruz. Bu çalışmayla arzu eden aileler daha hesaplı bir şekilde ulaşım problemi yaşamadan evladını o mahallede barındırabilecek buda hem Isparta’mızın tamamının barınma noktasında kullanıma açılması hem de Öğrenci memnuniyeti konusunda güzel bir çalışma olarak değerlendirilecek” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

SDÜ RADYO