18 Ekim 2019 Cuma

ECDADIN İZİNDE BİR GENÇLİK

1391 defa okundu

DÜ Öğrenci Konseyi önderliğinde,  750 öğrenci Çanakkale’ye çıkarma yaptı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek  başta olmak üzere Yenişarbademli Belediyesi, Uluborlu Belediyesi, Senirkent Belediyesi, Gelendost Belediyesi, Büyükkabaca Belediyesi, Çiçekpınar Belediyesi, Çarıksaray Belediyesi, Eğirdir Belediyesi, Gönen Belediyesi ile toplam 9 ilçe belediyesinin desteklediği “Ecdadın İzinde Bir Gençlik” projesi kapsamında 19 adet otobüs ile Çanakkale’ye gitti.

Mehteran ile SDÜ 19 Mayıs Amfisi’nde toplanan öğrenciler -Yalvaç, Gelendost, Uluborlu, Senirkent, Atabey, Yenişarbademli, Gönen, Aksu, Şarkikaraağaç, Sütçüler, Eğirdir Meslek Yüksek Okulları ve Merkez Kampüs’ten- toplamda 750 kişilik bir grup oluşturdu. 

Şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden birisi olan Çanakkale Zaferi'nin   102’nci yılında 750 SDÜ’lü öğrenci, ülkemizin kazandığı destansı zaferi yerinde görme imkanı elde etti. Savaşın yaşandığı tarihi mekanları gezen öğrenciler, bu önemli zafer hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Kuzey ve Güney cepheleri, siperler, 57. Alay, yeni düzenlenen Şehitlik Abidesi, Alçıtepe Köyü ve Conk Bayırı olmak üzere,  savaşın yaşandığı tüm toprakları gezildi.                        

Gezi sonuna gelindiğinde, otobüsler dönüş için feribot iskelesine yaklaştılar. Dönüş yolunda öğrenciler tarafından, memnuniyet dile getiren videolar çekildi. Bunun yanında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'e de teşekkürleri dile getiren videolar bulunmaktaydı. 

Maneviyat duygusunu doruklara taşıyan bu gezi ile birlikte gençler, sağ salim ıspartaya ulaştılar.

SOSYAL MEDYA

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

SDÜ RADYO